Піклуємось про психічне здоров’я дитини під час війни

 Після останніх подій в країні дуже важко самому підібрати правильні слова. Дорослим важко і зараз зрозуміти цю війну. А уявіть лише, як розуміють це діти та підлітки. Дорослі люди повністю розуміють, що відбувається. Але як пояснити маленьким цю жахливу війну?

Сьогодні разом з ліцеєм «Перспективи» розповімо читачу про те, що потрібно говорити дітям зараз. Та як попередити психологічну кризу у вашого чада.

Як піклуватись про психічний стан дитини під час війни?

  1. Не приховуйте правду. Зараз такий час, коли дітям краще розповісти все, як є. Особливо, якщо у вас вже дорослі підлітки. Іноді батькам хочеться вберегти чадо від поганих новин, подій. Але війна не дає такої можливості.
  2. Проводьте алегорію. Маленьким дітям краще  розповідати все в дусі казок. Згадайте, наприклад, Гаррі Поттера. Ви пам’ятаєте, як маленький Гаррі боровся з Волондемортом? Так і ви зможете провести аналогію. Скажіть, що зараз у вашої дитини зявився чудовий момент, щоб доказати усім свою мужність та сміливість. Придумайте власний Патронус та особливу схованку.
  3. Не забувайте про ангелів-охоронців. Під час сирени та в укритті ми завжди піддаємось паніці. Це бачить дитина, і переймає таку ж поведінку собі. Облиште зайві нервування. Краще згадайте, що у кожної дитини є свій ангел-охоронець. Скажіть своєму чаду, що Бог любить дітей України, і завжди намагається їх вберегти.
  4. Не позбавляйте малечу надії та віри. Зараз, як ніколи, очі мільйонів українців прикуті до останніх новин. І часто після перегляду в нас залишається гіркий присмак у роті. Це розчарування від того, що війна ще не закінчилась. Не кажіть малечі слова ніколи, напевно, смерть, не знаю, не вийде. Нехай дитина знає, що скоро все скінчиться. І її життя зовсім скоро стане таким же, як і раніше.
  5. Придумайте корисні заняття. Під час виникнення паніки та стресової ситуації, можна звернутись за допомогою до мистецтва. Малюйте, пишіть вірші, грайте в міні-театр. Не обмежуйте дитину! Якщо вона захоче танцювати, дозвольте їй це. Гарно допомагає позбутись паніки малювання. Наприклад, зробіть красивий рисунок домівки або України, і подаруйте його захисникам України.

За матеріалами сайту: perspectives.com.ua

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор

0 коментарі:

Дописати коментар